Valon juhla lauantaina 10.12.2022

Lämpimästi tervetuloa Valon juhlaan lauantaina 10.12.2022 klo 15-17 Vuorimiehenpuistikkoon.
Tänä vuonna pääsemme jälleen viettämään yhdessä suosittua sekä kovasti kaivattua Valon juhlaa.

Valon juhlassa nautitaan yhdessäolosta ja verkostoidutaan
Glögit ja jouluherkut ovat perinteisesti olleet keskeinen osa Valon juhlaa. Vietetään ihanaa aikaa yhdessä ja iloitaan rajoitusten poistumisesta. Valon juhlan tuotoilla ylläpidetään Valon kadun eli Korkeavuodenkadun valorenkaita. Valon juhla on erinomainen tapahtuma verkoistumiseen muiden yrittäjien sekä alueen asukkaiden kesken.

Tule esittelemään yritystäsi
Huutokaupan yhteydessä esitellään tuote tai palvelu sekä niiden takana oleva yritys. Saat näin lisänäkyvyyttä yrityksellesi. Huutokaupan yleisö on suuri, sillä Valon juhlaan tavallisesti osallistuu satoja Ullanlinnan alueen sekä lähialueiden asukkaita. Tuotteen tai palvelun arvo ei ole merkityksellinen.

Ilmoitat toiveestasi osallistua huutokauppaan yhdistyksen sähköpostiin info@weloveullanlinna.fi perjantaihin 18.11.2022 mennessä. Toimita aineellinen tuote tai palvelulahjakortti Kaivopuiston K-Marketiin keskiviikkoon 30.11.2022 mennessä, yrityksesi nimellä varustettuna. Laita mukaan lyhyt yritysesittely tai lähetä se yhdistyksen sähköpostiin.